Spotkanie z Pawłem Pierścińskim w Krakowie

© Paweł Pierścinski

© Paweł Pierścinski

Słynny fotograf pejzażysta będzie gościem spotkania, które odbędzie się 24 października w krakowskim Kompany.

Kraków obfituje ostatnio w fotograficzne wydarzenia. Grupa FotoBzik, Akademia Nikona i Szeroki Kadr organizują 24 października spotkanie z jednym z najznakomitszych polskich fotografów pejzażu, Pawłem Pierścińskim. Urodzony w 1938 roku artysta, publicysta, krytyk i animator ruchów artystycznych jest twórcą Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – kierunku w fotografii, który skupiał się na pejzażu Gór Świętokrzyskich i Kielecczyzny.

Pierściński słynie z geometrycznego spojrzenia na krajobraz, poszukiwania symetrii i wzorów. Pracuje w różnych technikach – m.in. fotografii bromowej, izohelii, korzysta również z technik kolażu. Jest autorem licznych publikacji na temat fotografii krajobrazu, prac teoretycznych i albumów autorskich. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą, a jego działalność została nagrodzona szeregiem odznaczeń.

Paweł Pierściński mawia, że "dzieło sztuki fotograficznej powinno być jak kobieta: piękne, mądre i interesujące". Na ten i inne tematy będzie można podyskutować już wkrótce – 24 października o godzinie 18 w Kompany przy ul. Berka Joselewicza 21.

Stronę wydarzenia na Facebooku można odwiedzić tutaj.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Piotr Trybalski nagrodzony w konkursie Travel Photographer of the Year 2014 Rekordowe wyniki Fotoblogia.pl Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Surrealistyczne zdjęcia Wiktora Franko w Galerii Nizio Fotografia produktowa – kompendium wiedzy Olka Iwaszkiewicza Fotograficzny newsletter Fotoblogia.pl - najlepsze treści w jednym miejscu Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów Adobe Lightroom bez tajemnic - warsztaty Jakuba Kaźmierczyka w trakcie 4. OFFoto 10. Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic - zobacz nagrodzone zdjęcia Konkurs fotograficzny "Jasna strona kadru" pamięci zamordowanego Dawida Korneckiego Kosmiczne zdjęcia nagrodzone w konkursie the Astronomy Photographer of the Year 2014 Relacja ze stoiska firmy Canon na Photokina 2014 Fotografia uliczna według laureatów 4. edycji Leica Street Photo Oto najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie British Wildlife Photography Awards 2014 Pierwsze w Polsce warsztaty z Andrzejem Draganem – „Tajemnica efektu Dragana” Fotografia produktowa – kompendium wiedzy na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Warsztaty z Gregorem Laubschem - mistrzem fotografii portretowej