Wystawa Elliotta Erwitta w Warszawie to nie tylko zdjęcia, ale również spotkania i warsztaty. Ponadto zdjęcia Waldemara Zdrojewskiego z Kijowa oraz wystawa portretów mieszkanek Sudanu autorstwa Barta Pogody w Rybniku.
Wystawa Elliotta Erwitta – wydarzenia towarzyszące
Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem warszawska wystawa Elliotta Erwitta to prawdziwy hit ostatnich tygodni. Organizatorzy przygotowali cykl wydarzeń towarzyszących – warsztatów, spotkań, dyskusji, które odbędą się w galerii MYSIA 3.
Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016
23.02 (sobota), godz 12
Impossible Project Polska – warsztaty z Bownikiem
Pięciogodzinne zajęcia odbędą się 23 lutego na MYSIA 3 w Warszawie. Warsztat obejmie wprowadzenie do obsługi aparatu wielkoformatowego z wkładem 8×10, omówienie charakterystyki plastyczno-wizualnej filmu, pracę z zadanym tematem i analizę wyników ćwiczeń.
Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać na: warsaw@the-impossible-project.com. Udział w warsztatach jest płatny. Sprzęt i materiały zapewnia Impossible Space Project Warsaw.
Impossible Project Polska – warsztaty z Jackiem Porembą
9.03 (sobota), godz. 18
Spotkanie autorskie ze Stanisławem Kulawiakiem, Na peryferiach PRL
Nieustannie trwa konkurs „Zdjęcie dla Elliotta” - uczestnicy fotografują Warszawę w stylu erwittowskim. Spośród zgłoszonych zdjęć sam mistrz wybierze jedno, które zostanie nagrodzone albumem. Szczegóły: [url=http://www.flickr.com/groups/personalbestforelliot/ ]http://www.flickr.com/groups/personalbestforelliot/ [/url]
Kolacja w Kijowie. I nagle … głuchy stukot. Szum. Gwar. Krzyk. Płacz. Po chwili smutna wiadomość: umarł dziadek. Mieszkał na piętrze obok nas. Konsternacja. Co robić? W czym mogę pomoc? Może powinienem zniknąć? Może moja przypadkowa obecność jest niepożądana?
Czekam na rozwój wydarzeń, informacje płyną powoli. Już wiadomo — dziś wieczór kobiety będą balsamować ciało zmarłego. Jutro ceremonia pogrzebowa. Szybko w zgodzie z prawosławną tradycją. Instynkt dokumentalisty fotografa odzywa się, pytam pokornie gospodarzy, czy mogę robić zdjęcia, dokumentować tę historię. Konsternacja i odmowa — nie jest to w zgodzie z tradycją, nie wypada. A więc prysły zmysły, ale skoro tu jestem, będę choć biernym uczestnikiem tej smutnej uroczystości – pomyślałem. (…)
Jest południe. Część gości zostaje, część rozchodzi się, a ja chcę zobaczyć Kijów.
Kijów — metropolis, żyje swoim rytmem, szarobure, czasem złociste i złowrogie. Bazar, bałagan, mydło i powidło, wybory do parlamentu, agitka, śluby i rejs po Dnieprze.
Taki miałem jeden dzień w Kijowie.
„Wystawa ta — pisze autor — to jedynie zapis pewnej historii, opowiadanie, dokumentacja wydarzenia (paradoksalnie, na które każdy z nas oczekuje). I stan emocjonalny fotografa, który znalazł się w tej niespodziewanej sytuacji”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 6 marca o godzinie 19, a zdjęcia można będzie oglądać do 2 kwietnia.
W Rybniku 23–24 marca odbędzie się festiwal podróżniczy Rozjazdy 2013. Jednym z towarzyszących mu wydarzeń jest wystawa zdjęć Barta Pogody, która zostanie otwarta wcześniej, 15 marca, i potrwa do 20 kwietnia. Wystawa, przygotowana wspólnie z Polską Akcją Humanitarną, to zbiór portretów mieszkanek jednego z najuboższych i najciężej doświadczonych rejonów świata — Sudanu Południowego. Portrety przedstawiają kobiety, które radzą sobie w warunkach braku dostępu do podstawowej infrastruktury, zmagając się z brakiem tak podstawowych dóbr jak choćby woda. Wystawa jest częścią szerszych działań Polskiej Akcji Humanitarnej, która współpracuje z fotoreporterami przy dokumentacji realiów krajów Trzeciego Świata.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 18 podczas Wieczoru Sztuk w Galerii Drugiego Planu w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul. 1 maja 91B).
Jestem dziennikarką – wolnym strzelcem (z przygodami w świecie reklamy i tłumaczeń). O fotografii piszę najchętniej, ale bliskie są mi też tematy okołomuzyczne i popularnonaukowe. Gdzie i jak piszę, można przekonać się na olgadrenda.tumblr.com.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze