OneLivePhoto - nowy fotoblog poświęcony fotografii koncertowej


W polskiej blogosferze pojawiła się nowa strona poświęcona fotografii koncertowej. Zespół OneLivePhoto tworzy grupa doświadczonych bywalców koncertowych fos.
OneLivePhoto to koncertowy fotoblog, na którym ukazują się relacje z imprez muzycznych w całym kraju. Od innych serwisów różni się tym, że fotografowie publikują zazwyczaj jedno najbardziej udane zdjęcie z danego koncertu (stąd nazwa). Skąd taka strategia?
"Uważam, że fotografia koncertowa jest wyjątkowa, łączy przecież dwa tak niezwykle nośne i popularne gatunki sztuki współczesnej, że zasługuje na nieco więcej uwagi. Obecnie zdjęcia z koncertów są wszechobecne, jest ich wręcz za dużo. Dobre ujęcia toną w odmętach przeciętności" - mówi założyciel fotoblogu, Krzysztof "Kriz" Bober. "Dlatego misją OneLivePhoto jest wyławianie zdjęć wyjątkowych. Ostra selekcja, dobry zespół i reguła »jednego zdjęcia« - taką przyjęliśmy strategię, aby starać się trzymać poziom".
Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce
Zespół OneLivePhoto tworzą doświadczeni fotografowie — m.in. Joanna "frota" Kurkowska, którą gościliśmy jako eksperta w poradniku fotografii koncertowej na Fotoblogii. "Cele portalu? Jeden został już osiągnięty, przynajmniej częściowo - skonsolidowanie środowiska fotografów koncertowych i wspólne promowanie naszej wielkiej pasji" - mówi założyciel strony. "Chcemy zwrócić uwagę publiczności, że nasza praca to nie tylko kolorowe obrazki z imprezy, ale czasem coś znacznie więcej. I że pomimo to, że zasłaniamy przez pierwsze trzy numery, to jednak coś z tej krzątaniny wynika wartościowego. Bo wg mnie zatrzymujemy w kadrze chwile bardzo cenne i dla publiczności, i dla muzyków. I oczywiście dla nas samych również, bo muszę przyznać, że fotografowanie koncertów, jak i prowadzenie tego fotoblogu daje niesamowitą przyjemność i satysfakcję".
Autorzy http://onelivephoto.art.pl zapraszają na swoją stronę wszystkich amatorów fotografii, bywalców koncertów, muzyków, organizatorów imprez oraz przede wszystkim tych, którzy kochają ten szczególny mariaż fotoreportażu i muzyki na żywo.
Link do blogu: http://onelivephoto.art.pl
Fanpage na Facebooku:[url=http://www.facebook.com/OneLivePhoto ] www.facebook.com/OneLivePhoto[/url]
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze