Jak zmienić starą kartę hotelową w osłonę na wyświetlacz?

© Maciej Pietuszyński

© Maciej Pietuszyński

Osłonę na wyświetlacz można kupić w sklepie dla fotografów, ale można też zbudować ją samodzielnie za pomocą kart hotelowych. Maciej Pietuszyński radzi, jak to zrobić.

Osłona na wyświetlacz aparatu to drobiazg, który bardzo przydaje się w słoneczne dni. Takie osłony można kupić w sklepach ze sprzętem fotograficznym (kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych), ale jeśli chcemy uniknąć wydatku, możemy zbudować taką samodzielnie. Maciej Pietuszyński, fotograficzny supermajsterkowicz, radzi, jak to zrobić. Przewodnik został zamieszczony pierwotnie na stronie DIY Photography – publikujemy za zgodą autora.

Przede wszystkim potrzebujemy niedziałających kart hotelowych (kluczy). Recepcje hotelowe powinny mieć zapas zepsutych kart, więc warto zapytać. Zamiast kluczy można wykorzystać zużyte karty innego rodzaju (bankomatowe, telefoniczne, lojalnościowe ze sklepów itp). Będziemy potrzebować też nożyczek, mocnej taśmy klejącej i elastycznej gumki (dobrze sprawdzą się takie do związywania włosów).

© Maciej Pietuszyński

Karty przycinamy tak, aby ich krawędzie odpowiadały długości boków wyświetlacza, a następnie sklejamy taśmą w środku i w miejscach złączeń. Następnie w krótszych ściankach pudełka robimy dwa otwory, przez które przeciągamy elastyczną gumkę – robimy uchwyt, przez który osłona będzie przymocowana do body. Całość możemy dodatkowo okleić taśmą.

© Maciej Pietuszyński
© Maciej Pietuszyński
© Maciej Pietuszyński

Gotowe – wystarczy przymocować osłonę i wybrać się na spacer w pełnym słońcu. Kiedy nie korzystamy z osłony, wystarczy ją złożyć na płasko.

© Maciej Pietuszyński
© Maciej Pietuszyński
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :)

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc