Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :)

© Pixelistes

© Pixelistes

Francuzi prowadzący stronę Pixelistes poddali Nikona D3s wyrafinowanym torturom. Aparat przeszedł próbę ognia, wody, lodu i błota i… wciąż działał.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Nikonie D3s, który wyszedł cało z bardzo drastycznej sytuacji — upadku z rozpędzonego motoru. Dzisiaj Internet podbija test wytrzymałości, któremu poddano ten sam model. Słynący z odporności model przetrwał testy w kosmosie, jednak chyba nigdy nie zaserwowano mu takich męczarni, jak z rąk Francuzów prowadzących portal Pixelistes.

© Pixelistes

Portal opublikował 15-minutowy, mrożący krew w żyłach filmik, na którym można zobaczyć przebieg "crash testu". Nikon D3s przeszedł na nim kąpiel błotną, został oblany wodą i zamrożony w zamrażarce, a wreszcie wrzucony do ogniska. Testy przetrwał - oficjalnie można uznać więc go za aparat prawie niezniszczalny. Prawie — czytaliśmy bowiem o pechowym Nikonie, który wpadł pod samochód i został uznany przez serwis za niemożliwy do naprawienia.

© Pixelistes
© Pixelistes
© Pixelistes

Zobacz również: Nikon D800 - test

Zobaczcie film z testów przeprowadzonych przez Pixelistes:

Źródło: pixelistes.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc