Tak brzmi Symfonia Nikonów

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Fotograficzna orkiestra / vonwong.com

Jak wykorzystać aparat fotograficzny, a właściwie 14 aparatów, jako instrumenty muzyczne? Oto odpowiedź — symfonia na orkiestrę złożoną z aparatów Nikona (wartych w sumie 30 tysięcy dolarów).

Przy odrobinie dobrych chęci można uczynić z aparatu fotograficznego instrument muzyczny. Doświadczenia kompozytorów XX wieku sprawiły w końcu, że nie ma właściwie znaczenia, na czym gramy — liczy się idea. Dlaczego więc nie aparat?

Kanadyjski fotograf Benjamin Von Wong, pracownik sklepu Nikona Elvis Do i kompozytor Andrew Kesler zgromadzili w jednym miejscu 14 Nikonów (Nikon D800E, D4, D700, D7100, D7000, D800, D3, D3s, D5200, D600, lampa Nikon SB-900) i eksperymentowali z dźwiękiem powstającym przy uruchamianiu różnych ustawień w menu i naciskaniu spustu migawki. Jakie modele posłużyły za instrumenty w fotograficznej orkiestrze i jakie nuty wydają poszczególne ustawienia, można zobaczyć na poniższym schemacie:

A oto rezultat — trzeba przyznać, że robi wrażenie:

Przy okazji — Benjamin Von Wong to w ogóle ciekawa postać. Jest inżynierem, który dla fotografii porzucił pracę w górnictwie. Jak sobie radzi w zupełnie innej dziedzinie? Możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: vonwong.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc